تبلیغات
ویکی دانش - مهندسی پلیمر
ویکی دانش
خـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــوش آمـــــــــــــــــــــــــــــــــــدیـــــــد |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| از تاریخ 95/11/15 فروشگاه به پروتکل امن Https مجهز شده است (SSL certificate) شما می توانید با خیالی آسوده خرید کنید |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| مزیت دسترسی به فروشگاه امن: 1- اطمینان مشتریان از اعتبار فروشگاه به واسطه گواهی معتبر SSL و نمایش قفل سبز رنگ در مرورگر آنها 2- اطمینان مشتریان از رمزگذاری شده بودن ارتباط و حفظ امنیت اطلاعات و حریم خصوصی مشتریان |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| برای ورود به فروشگاه تیک ایت اینجا کلیک کنید |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| محبوب ترین محصولات امروز فروشگاه
این نمایش مربوط به سال 82-81 می باشد که اساتید طنز استان آذربایجان شرقی در آن ایفای نقش کرده اند: بهمن تقی پور علیرضا رنجی پور محبوب کریمی و بابک نهرین امیدوارم این نمایش بسیار زیبا و خاطره انگیز رو دانلود کرده و در کنار دوستان و خانواده از دیدنش لذت ببرید. توضیحات فیلم: این فیلم به علت قدیمی بودن دارای کیفیت پایین می باشد. حجم فایل: 553 مگابایت فرمت: MpG ...
این نمایش مربوط به دهه هفتاد می باشد که اساتید طنز استان آذربایجان شرقی در آن ایفای نقش کرده اند: حاج جعفر اصغرنسب (صمد) علیرضا رنجی پور محبوب کریمی و شادروان کریم احمدپور امیدوارم این نمایش بسیار زیبا و خاطره انگیز رو دانلود کرده و در کنار دوستان و خانواده از دیدنش لذت ببرید. توضیحات فیلم: این فیلم به علت قدیمی بودن دارای کیفیت پایین می باشد. حجم فایل: 512 مگابایت فرمت: DAT ...
دانلود 50 پاورپوینت جالب با موضوعات: سخنان بزرگان سخنان زیبا و پند آموز کشورهای جهان جملات روحیه بخش پزشکی و سلامت پاورپوینت های انگلیسی تصاویر زیبا و جالب تفکر و اندیشه پارادایم و کلی پاورپوینت مهیج دیگه که مطمئنم از دیدنشون لذت می برید ... به امتحانش می ارزه ! ...

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 17 دی 1391

آشنایی با رشته ی دانشگاهی مهندسی  پلیمر

     رشته ی مهندسی پلیمر نسبت به رشته های مهندسی دیگر، تقریبا جوان است وسابقه ی آن از زمان جنگ جهانی دوم آغاز شده است. اما به دلیل کاربرد روز افزون پلیمر در صنایع مختلف، این رشته به سرعت رشد کرده و امروزه از رشته های مهم کشور های صنعتی پیشرفته است.

     پلیمر ها به دو دسته ی طبیعی و مصنوعی تقسیم می شوند. پلیمرهای طبیعی، موادی مانند ترکیب های سلولزی، چوب، کاغذ و پشم هستند که انسان از سال ها پیش آن ها را می شناخته و هنوز هم این دسته از پلیمرها  در دنیا بسیار مهم و با ارزش هستند. اما پلیمر های مصنوعی در دوران جنگ جهانی دوم مورد توجه قرار گرفتند، زیرا در این زمان، دانشمندان به این نتیجه رسیدند که از مواد نفتی می توان مواد پلیمری مصنوعی ساخت و این مواد کاربرد های مختلفی خواهند داشت.

     مهندسی پلیمر با ساخت پلیمرهای مصنوعی توسط محققان شکوفا شد و اکنون تنها با گذشت چند دهه از آن دوران، این رشته به حدی رشد کرده است که پیشرفت تکنولوژی، ارتباط تنگاتنگی با طراحی و ساخت مواد پلیمری دارد.

     با توجه به این که کشور ما نیز از جمله کشور هایی است که در زمینه ی کشاورزی و منابع نفتی (صنایع شیمیایی) از استعداد بالقوه ی خوبی برخوردار است و مواد پلیمری نیز در دو زمینه ی ذکر شده نقش کلیدی دارند، از 20 سال پیش مهندسی پلیمر در ایران مورد توجه قرار گرفته است. البته در آغاز این رشته به عنوان یکی از گرایش های رشته ی مهندسی شیمی مطرح بود اما در سال 1362، رشته ی مهندسی پلیمر با دو گرایش صنایع پلیمر و تکنولوژی و علوم رنگ به طور مستقل اقدام به پذیرش دانشجو کرد.

گرایش صنایع پلیمر

     پلیمر ها کاربرد وسیعی در صنایع دارند و به همین دلیل،  رشته ی صنایع پلیمر که به تولید مواد پلیمری از قبیل پلاستیک، لاستیک، الیاف مصنوعی، رزین و مواد صنعتی دیگر می پردازد، اهمیت فوق العاده ای دارد. هدف رشته ی مهندسی صنایع پلیمر، تولید همه ی محصولات پلیمری از قبیل لاستیک، پلاستیک، الاستومر، رزین و سایر مواد مورد نیاز صنعت است.

     البته پلیمر ها کاربرد پزشکی نیز دارند، مثلا اگر کشکک زانوی یک نفر آسیب ببیند و ترمیم آن امکان پذیر نباشد، شبیه به همان کشک زانو را با مواد پلیمری درست می کنند و روی زانو قرار می دهند. یا دندان مصنوعی و لنز های چشمی، همه از مواد پلیمری ساخته می شوند که به این مواد پلیمری، "پلیمر های زیستی" می گویند.

     رشته ی مهندسی صنایع پلیمر، شناخت، طراحی، فرمولاسیون، آنالیز و بررسی خواص فیزیکی و مکانیکی سه ماده ی عمده است که عبارتند از: لاستیک، پلاستیک و کامپوزیت. یعنی در این رشته هر چه به این مواد مربوط است بررسی می شود.

طبقه بندی: شیمی، 
ارسال توسط س ح
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
اطلاعیه
درخواست فایل

فروشگاه