تبلیغات
ویکی دانش - مطالب خرداد 1393
ویکی دانش
خـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــوش آمـــــــــــــــــــــــــــــــــــدیـــــــد |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| از تاریخ 95/11/15 فروشگاه به پروتکل امن Https مجهز شده است (SSL certificate) شما می توانید با خیالی آسوده خرید کنید |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| مزیت دسترسی به فروشگاه امن: 1- اطمینان مشتریان از اعتبار فروشگاه به واسطه گواهی معتبر SSL و نمایش قفل سبز رنگ در مرورگر آنها 2- اطمینان مشتریان از رمزگذاری شده بودن ارتباط و حفظ امنیت اطلاعات و حریم خصوصی مشتریان |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| برای ورود به فروشگاه تیک ایت اینجا کلیک کنید |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| محبوب ترین محصولات امروز فروشگاه
این نمایش مربوط به سال 82-81 می باشد که اساتید طنز استان آذربایجان شرقی در آن ایفای نقش کرده اند: بهمن تقی پور علیرضا رنجی پور محبوب کریمی و بابک نهرین امیدوارم این نمایش بسیار زیبا و خاطره انگیز رو دانلود کرده و در کنار دوستان و خانواده از دیدنش لذت ببرید. توضیحات فیلم: این فیلم به علت قدیمی بودن دارای کیفیت پایین می باشد. حجم فایل: 553 مگابایت فرمت: MpG ...
این نمایش مربوط به دهه هفتاد می باشد که اساتید طنز استان آذربایجان شرقی در آن ایفای نقش کرده اند: حاج جعفر اصغرنسب (صمد) علیرضا رنجی پور محبوب کریمی و شادروان کریم احمدپور امیدوارم این نمایش بسیار زیبا و خاطره انگیز رو دانلود کرده و در کنار دوستان و خانواده از دیدنش لذت ببرید. توضیحات فیلم: این فیلم به علت قدیمی بودن دارای کیفیت پایین می باشد. حجم فایل: 512 مگابایت فرمت: DAT ...
دانلود 50 پاورپوینت جالب با موضوعات: سخنان بزرگان سخنان زیبا و پند آموز کشورهای جهان جملات روحیه بخش پزشکی و سلامت پاورپوینت های انگلیسی تصاویر زیبا و جالب تفکر و اندیشه پارادایم و کلی پاورپوینت مهیج دیگه که مطمئنم از دیدنشون لذت می برید ... به امتحانش می ارزه ! ...

مرتبه
تاریخ : شنبه 31 خرداد 1393

حشره بید زیبا

بید
را که می شناسید ؟! منظورم حشره بید است. شاید بارها و بارها این حشره شگفت انگیز را و بی تفاوت از کنار آن گذشته باشید ! آیا از زندگی اسرار آمیز این موجود خبر دارید ؟ بید ها در قطب زندگی می کنند. در آن جا تخم می گذارند و لارو هایشان در اواسط بهار از تخم خارج می شوند. بهار و تابستان قطب بسیار کوتاه است و لارو ها نمی توانند به مقدار کافی غذا خورده و بزرگ شوند. بنابراین زیر تخته سنگی پناه می گیرند. باد نمی تواند به زیر تخته سنگ نفوذ کند اما سرما چرا !! با فرا رسیدن فصل سرما بدن لارو کم کم شروع به یخ زدن می کند ! بعد کم کم خونش نیز یخ می زند و قلبش از کار می ایستد ! او اکنون مرده به حساب می آید ! اما با فرا رسیدن فصل گرما یخ بدنش آب می شود و حیاتی دوباره می یابد. باز شروع به خوردن گیاهان می کند اما باز هم به قدر کافی بزرگ نشده است. باز به زیر تخته سنگی می رود و دوباره یخ می زند و می میرد و سال بعد دوباره زنده می شود ! سال ها می میرد و دوباره زنده می شود ! تا اینکه سال پانزدهم فرا می رسد ! امسال او به اندازه کافی بزرگ شده است ! پیله ای ابریشمین به دور خود می تند و متحول می شود ! بال در می آورد ! او اکنون می تواند پرواز کند ! پروازی به سوی عشق !! او فقط چند هفته دیگر زنده است ! جفتی برای خود می یابد و پس از تخم گذاری به سوی نواحی گرم تر پرواز می کند. بار ها داستان ها و شعر هایی که در مورد پروانه و شمع گفته شده شنیده ایم ! برای مثال این شعر از عطار نیشابوری :

حشره بید در کنار لامپ

یک شبی پروانگان جمع آمدند

در مضیفی طالب شمع آمدند

 جمله می گفتند می باید یکی

کاو خبر آرد زمطلوب اندکی

شد یکی پروانه تا قصری زدور

در فضای قصر جست از شمع نور

بازگشت و دفتر خود باز کرد 

وصف خود بر قدر فهم آغاز کرد

ناقدی کو داشت در مجمع مهی

گفت او را نیست از شمع آگهی

شد یکی دیگر گذشت از نور در

خویشتن بر شمع زد از دور در

پرزنان در پرتو مطلوب شد

شمع غالب گشت و او مغلوب شد

بازگشت او نیز و مشتی راز گفت

از وصال شمع شرحی بازگفت

ناقدش گفت این نشان نیست ای عزیز

همچون آن یک کی نشان داری تو نیز

دیگری برخاست می شد مست مست

پای کوبان بر سر آتش نشست

دست در کش کرد با آتش به هم

خویشتن گم کرد با او خوش به هم

چون گرفت آتش زسرتا پای او

سرخ شد چون آتشی اعضای او

ناقد ایشان چو دید اورا زدور

شمع کردست هم رنگش زنور

گفت این پروانه در کار است و بس

کس چه داند این خبردار است و بس

آنکه شد هم بی خبر هم بی اثر

از میان جمله او دارد خبر

تا نگردی بی خبر از جسم و جان

کی خبر یابی زجانان یک زمان


عکس های از حشره بید و پروانه در کنار شمع

 
اما عطار اشتباه می کرد ! هیچ پروانه ای در شب فعالیت نمی کند ! بلکه این بید ها هستند که به دنبال نور و روشنایی اند ! سال ها منتظرش بودند و بالاخره جان خویش در راه آن فدا می کنند !

توجه: همه بید ها در قطب زندگی نمی کنند ! مثل بید فرش ! فقط نوع خاصی که در قطب زندگی می کند منظور من است !

این است اثبات معاد !! بنگردید خداوند چگونه موجودی را بار ها می میراند و دوباره زنده می کند !! کمی به خود بیاییم !


حشره بید بر روی دست

اگه دوست داشتید این والپیپر بسیار زیبا رو ببینید:

 3MB - 4000 x 3000 pixels


این را خودم نوشتم اما:
این بار می گویم کپی کنید ! مهم نیست لینک بگذارید و نگذارید ! مهم نیست که بگویید چه کسی نوشته است ! فقط کپی کنید تا همه ببینند !


طبقه بندی: حیوانات،  علمی،  مقاله، 
برچسب ها: Polyphemus Moth Antheraea polyphemus، شعر پروانه بی پروا از عطار نیشابوری، عکس و والپیپر هایی از بید های زیبا، اسرارآمیز ترین موجود دنیا، اثبات معاد با بید ها !،
ارسال توسط س ح
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 29 خرداد 1393
ارسال توسط س ح
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 27 خرداد 1393ادامه مطلب
طبقه بندی:
برچسب ها: wallpaper from irans goal keper هشتگ،
ارسال توسط س ح
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 25 خرداد 1393
ارسال توسط س ح

فصل: الکتروشیمی

سلول گالوانی که به آن سلول ولتایی نیز گفته می شود ، یک سلول الکتروشیمیایی است که انرژی شیمیایی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند .
این انیمیشن یک سلول ولتایی را نشان میدهد . شما متوانید فلز هر الکترود و نوع محلول و غلظت هر محلول آنرا انتخاب کرده و پیل ولتایی تشکیل دهید . ضمن واکنش تغییرات انجام شده در هر الکترود و پتانسیل الکترودی پیل قابل مشاهده است .
ضمنا شما میتوانید در این انیمیشن سلول غلظتی ایجاد نمایید و تغییرات آنرا مشاهده کنید . بدین ترتیب که فلز هر دو الکترود و نوع محلول آنها را یکسان انتخاب کنید ، ولی غلظت دو محلول یکسان نباشد .

ضمنا شما میتوانید غلظت محلول هر الکترود را نیز انتخاب نمایید و بدین ترتیب پیل غلظتی ایجاد نمایید .

برای مشاهده انیمیشن اینجا کلیک نمایید
طبقه بندی: شیمی،  علمی، 
برچسب ها: دانلود انیمیشن های شیمی پیش دانشگاهی، انیمیشن اکسایش کاهش، آند و کاتد، سلول الکترو شیمیایی روی - مس، پل نمکی، پتاسیم کلرید، نیم سلول روی و مس،
ارسال توسط س ح
مرتبه
تاریخ : جمعه 23 خرداد 1393

ترکیب دو تیم هلند و اسپانیا در رقابت‌های جام‌جهانی 2014 برزیل اعلام شد.


 دو تیم ملی اسپانیا و هلند امشب از ساعت 23:30 در اولین دیدار گروه B در رقابت‌های جام‌جهانی برزیل به مصاف هم خواهند رفت تا فینال جام‌جهانی 2010 آفریقای جنوبی در مرحله گروهی تکرار شود.

لوئیز فان‌خال سرمربی تیم ملی هلند در اقدامی جالب ترکیب تیمش برابر اسپانیا را بسیار زودتر از موعد اعلام کرد که به شرح زیر است.

دروازه‌بان: یسپر کیلسن

مدافعان: دریل یانمات، ران ولار، استفان دیبریج و برونو مارتینز

هافبک‌ها: دنی بلیند، جاناتان دگوژمان، وزلی اسنایدر، نایجل دیانگ

مهاجمان: آرین روبن، روبین فان پرسی


ترکیب تیم ملی فوتبال اسپانیا برای این مسابقه به شرح زیر اعلام شد:

کاسیاس، آزپلیکوئتا، پیکه، سرخیو راموس، جوردی آلبا، بوسکتس، ژابی آلونسو، ژاوی، سیلوا، اینیستا، دیگو کاستا.طبقه بندی: آرایه های ادبی،  نمایشنامه و تئاتر، 
ارسال توسط س ح
مرتبه
تاریخ : جمعه 23 خرداد 1393

تیم ملی فوتبال مکزیک توانست در نخستین دیدار خود در جام جهانی 2014 مقابل مکزیک به پیروزی برسد.


  مکزیک و کامرون در دومین بازی گروه اول جام جهانی 2014 برزیل امشب از ساعت 20 و 30 دقیقه به مصاف یکدیگر رفتند.

این دیدار در ورزشگاه داس دوناس در شهر ناتال برگزار شد که بارش باران از قبل بازی و تا پایان مسابقه ادامه داشت.

در نیمه اول این مسابقه مکزیک عملکرد بهتری از حریف خود داشت. این تیم طی دقایق 11 و 29 توسط دوسانتوس به گل رسید که داور آنها را آفساید اعلام کرد. در دقیقه 16 چوبو موتینگ توانست دروازه مکزیک را باز کند که این گل هم از سوی کمک داور دوم آفساید اعلام شد.

در 15 دقیقه ابتدایی نیمه دوم بازی کمی آرامتر دنبال شد. در ادامه باز هم مکزیک توانست بر توپ و میدان مسلط شود و حملات زیادی را روی دروازه حریف تدارک دید.

در دقیقه 60 دوسانتوس روی یک حرکت ترکیبی با دروازه‌بان کامرون تک به تک شد که ضربه زمینی او را ایتاندجه دفع کرد تا روی ریباند پرالتا با یک ضربه بغل پا دروازه کامرون را باز کند.

بازی در نهایت با پیروزی یک بر صفر به سود مکزیک به پایان رسید تا یاران ساموئل اتوئو کامرونی به روزهای آینده و دیدار مقابل کرواسی و برزیل امیدوار باشند.

رولدان داور کلمبیایی بازی به ویکتور مورنو از مکزیک و نونوکئو از کامرون کارت زرد نشان داد.

مکزیک با این پیروزی 3 امتیازی شد اما با توجه به اینکه در بازی اول این گروه برزیل توانست 3 بر یک مقابل کرواسی پیروز شود با کسب 3 امتیاز و تفاضل گل بهتر در صدر جدول قرار گرفت.

در دومین دیدار این گروه سه شنبه شب برزیل و مکزیک و روز پنج‌شنبه کامرون و کرواسی به مصاف یکدیگر می‌روند.طبقه بندی: آرایه های ادبی،  نمایشنامه و تئاتر، 
ارسال توسط س ح
آخرین مطالب
(تعداد کل صفحات:13)      [1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [...]  

آرشیو مطالب
اطلاعیه
درخواست فایل

فروشگاه