تبلیغات
ویکی دانش - مطالب دی 1396
ویکی دانش
خـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــوش آمـــــــــــــــــــــــــــــــــــدیـــــــد |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| از تاریخ 95/11/15 فروشگاه به پروتکل امن Https مجهز شده است (SSL certificate) شما می توانید با خیالی آسوده خرید کنید |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| مزیت دسترسی به فروشگاه امن: 1- اطمینان مشتریان از اعتبار فروشگاه به واسطه گواهی معتبر SSL و نمایش قفل سبز رنگ در مرورگر آنها 2- اطمینان مشتریان از رمزگذاری شده بودن ارتباط و حفظ امنیت اطلاعات و حریم خصوصی مشتریان |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| برای ورود به فروشگاه تیک ایت اینجا کلیک کنید |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| محبوب ترین محصولات امروز فروشگاه
این نمایش مربوط به سال 82-81 می باشد که اساتید طنز استان آذربایجان شرقی در آن ایفای نقش کرده اند: بهمن تقی پور علیرضا رنجی پور محبوب کریمی و بابک نهرین امیدوارم این نمایش بسیار زیبا و خاطره انگیز رو دانلود کرده و در کنار دوستان و خانواده از دیدنش لذت ببرید. توضیحات فیلم: این فیلم به علت قدیمی بودن دارای کیفیت پایین می باشد. حجم فایل: 553 مگابایت فرمت: MpG ...
این نمایش مربوط به دهه هفتاد می باشد که اساتید طنز استان آذربایجان شرقی در آن ایفای نقش کرده اند: حاج جعفر اصغرنسب (صمد) علیرضا رنجی پور محبوب کریمی و شادروان کریم احمدپور امیدوارم این نمایش بسیار زیبا و خاطره انگیز رو دانلود کرده و در کنار دوستان و خانواده از دیدنش لذت ببرید. توضیحات فیلم: این فیلم به علت قدیمی بودن دارای کیفیت پایین می باشد. حجم فایل: 512 مگابایت فرمت: DAT ...
دانلود 50 پاورپوینت جالب با موضوعات: سخنان بزرگان سخنان زیبا و پند آموز کشورهای جهان جملات روحیه بخش پزشکی و سلامت پاورپوینت های انگلیسی تصاویر زیبا و جالب تفکر و اندیشه پارادایم و کلی پاورپوینت مهیج دیگه که مطمئنم از دیدنشون لذت می برید ... به امتحانش می ارزه ! ...


1 فایل پاورپوینت | 15 صفحه اسلاید| قابل اجرا در آفیس 2010 و نسخه های جدیدتر|قابل ویرایش و آماده چاپ

بخشی از پاورپوینت

استریلیزاسیون

عبارتست از كاربرد روشهای فیزیكی و یا شیمیایی برای تخریب و در هم ریختن ساختار كلیه ارگانیسم ها از جمله میكروبهای بسیار مقاوم دارای اندوسپتور
 
روشهای  استریلیزاسیون
 
الف – فیزیكی
 
ب – شیمیایی
 
سطح اطمینان از استریلیزاسیونSterility Assurance Level (SAL)  : بعد از یك سیكل كامل استریلیزاسیون باید احتمال زنده ماندن باكتری كمتر از یك در میلیون باشد.
 
روشهای فیزیكی :
 
حرارت خشك
 
حرارت مرطوب
 
اشعه
 
اشعه یونیزان
 
اشعه ماوراء بنفش دارای طول موج 260 نانومتر
 
روشهای شیمیایی
 
گاز اتیلن اكساید
 
انتخاب روش استریلیزاسیون:
 
سازگاری روش با وسایل
 
سازگاری روش با نوع بسته بندی
 
استریلیزاسیون حرارت خشک
 
نوعی فرایند استریلیزاسیون كه از هوای گرم و خشك به عنوان عامل استریل كننده استفاده می كند بطوری كه باعث اكسیده شدن عوامل عفونت زا می شود.
 
n Thermal Death Time : زمان لازم برای مرگ در دمای مشخص
 
nThermal Death Point : دمای لازم برای مرگ در مدت 10 دقیقه
 
وسایلی كه حساس به رطوبت هستند یا در مقابل گرمای مرطوب نفوذی از خود نشان نمی دهند با گرمای خشك سترون می شوند.
 
مزایا :
 
سهولت و سادگی
 
نبود سمیت بعد از فرایند
 
معایب :
 
زمان بالای فرایند
 
دمای بالا
 
انواع استریل كننده های گرمای خشك :
 
 
مكانیزم انتقال حرارت
 
همرفتی
 
تشعشع
 
هدایت
 
فور :
 
سیكل كاری
 
بالا رفتن دما
 
قرارگیری و نگهداری
 
پایین آمدن دما (شكل )
 
دما های به كار رفته در فور :
 
170 درجه به مدت 1 ساعت
 
160 درجه به مدت 2 ساعت
 
150 درجه به مدت 5/2 ساعت
 
140 درجه به مدت 3 ساعت


1 فایل پاورپوینت | 15 صفحه اسلاید| قابل اجرا در آفیس 2010 و نسخه های جدیدتر|قابل ویرایش و آماده چاپ بخشی از پاورپوینت استریلیزاسیون عبارتست از كاربرد روشهای فیزیكی و یا شیمیایی برای تخریب و در هم ریختن ساختار كلیه ارگانیسم ها از جمله میكروبهای بسیار مقاوم دارای اندوسپتور   روشهای  استریلیزاسیون   الف – فیزیكی   ب – شیمیایی   سطح اطمینان از استریلیزاسیونSterility Assurance Level (SAL)  : بعد از یك سیكل كامل استریلیزاسیون باید احتمال زنده ماندن با ...طبقه بندی: دانلود پاورپوینت پزشکی، 
ارسال توسط س ح
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 21 دی 1396

پاورپوینت درباره پوكی استخوان

25اسلاید

چکیده محتوای فایل:

پوكی استخوان        

فهرست

پوكی استخوان چیست؟
عوامل خطر
آرتروزهای التهابی و پوکی استخوان
داروهای گلوکوکورتیکوئیدی و پوکی استخوان
چگونه از پوکی استخوان پیشگیری کنیم ؟
تشخیص پوكی استخوان
درمان پوكی استخوان
 

      استئوپروزیس نوعی بیماری است که باعث کاهش توده استخوانی و شکننده شدن آن می گردد. این مسئله منجر به پوکی استخوان و کاهش قدو حتی شکستگی های دردناک می شود. کلمه استوپروزیس درلغت به معنی استخوان منفذدار و حاوی سوارخ های متعدد است.

      پوکی استخوان یک مشکل بهداشتی جدی در اغلب کشورهاست . در آمریکا تقریبا" 26 میلیون نفر به این بیماری مبتلا بوده و بیشتر از 5/1 میلیون نفر دچار شکستگی های ستون فقرات و مچ و لگن در اثر ابتلا به این بیماری هستند. حدود 80 درصد افراد مبتلا را زنان تشکیل میدهند. پوکی استخوان از علل اصلی شکستگی های استخوان در زنان یائسه و مسن است . افراد مبتلا به آرتروز التهابی ( آرتروز رماتیسمی ) و افرادی که داروهای گلوکوکورتیکوئیدی مصرف می کنند درخطر  بالای ابتلا به پوکی استخوان قرار دارند.

 

استخوان بطور دایم درحال تغییر است . بافت های زنده استخون ساختارهای لانه زنبوری دارای رسوبت کلسیم و مواد معدنی است . در طول زندگی استخوان دستخوش فرآیندی می شود که به آن بازسازی می گویند. در این فرآیند استخوان پیر و کهنه شکسته شده و استخوان قوی و جدید جایگزین آن می شود. تا سن 25-20 سالگی کلسیمی که ازغذاها برای بازسازی استخوان گرفته می شود سریعتر از تخریب استخوان است. در 25 سالگی توده استخوانی به بالاترین حد خود می رسد. در این حالت استخوان ها قوی ترین حالت و بالاترین چگالی را دارند.


در 40 سالگی توده استخوانی به تدریج شروع به کاهش می کند . زنان توده استخوانی را به علت کاهش سطح استروژن بعد از یائسگی بعلت سریعتر شدن سرعت تخریب استخوان نسبت به جایگزینی آن از دست می دهند. زنان یک سوم توده استخوانی خود را طی 10-5 سال بعد از یائسگی از دست می دهند. احتمالا" استخوان هایی با توده استخوانی کمتر بیتشر در معرض شکستگی قرار دارند. حتی در زمین خوردن ها و افتادن های جزئی نیز این امکان وجود دارد. پوکی استخوان اغلب به سختی تشخیص داده می شود. اما نخستین علامت خطر آن ممکن است شکستگی استخوان باشد ،به این دلیل است که آن را بیماری خاموش می نامند.

از دست دادن دندان می تواند یک علامت خطر برای تحت تاثیر قرار گرفتن استخوان های فک باشد. تقریبا" یک سوم زنان آمریکایی تمام دندانهای خود را تا اواخر 60 سالگی از دست می دهند. این امر می تواند یک علامت خطر مهم برای پوکی استخوان باشد.

 

عوامل خطر

مقدار توده استخوانی که شما بعنوان یک فرد بالغ دارا هستید و سرعت کاهش توده استخوانی نسبت به سن ، میزان خطر ابتلای شما را به این بیماری می کنند. محققین هنوز هم قادر به تعیین دقیق افرادمستعد ابتلا به پوکی استخوان نیستند اما این بیماری در گروههای زیر معمول است.

_زنان یائسه

_زنانی با یائسگی زود رس ( قبل از 45 سالگی )

_افرادی لاغر یا با استخوان بندی باریک

_افرادی که دارای تاریخچه شکستگی های خفیف حاصل از ضربه ها در بزرگسالی بوده اند.

_افرادی که مبتلا به آرتوز التهابی هستند.

_افرادی که داروهایی مانند گلوکوکورتیکوئیدها و ضدصرع یا هپارین که سبب کاهش قدرت استخوان می شوند مصرف می کنند.

_افرادی که غذاهای غنی از کلسیم مانند لبنیات را کمتر مصرف می کنند.

_افراد سیگاریافرادی که بیشتر از 2 وعده در روز الکل مصرف می کنند.

_افرادی که مبتلا به زوال عقلی هستند.افرادی که بطور مرتب ورزش نمی کنند.

_مردان با سطح استروژن پایین

 

_اگر شما دارای یک یا چند عامل خطر هستید در خطر بالای ابتلا به این بیماری و شکستگی استخوان قرار دارید. با پزشک خود در باره راههای کاهش خطر و آزمایش چگالی استخوان مشورت کنید و درباره راههای کاهش خطر نیز از او سئوال کنید.

_
زنان نسبت به مردان بیشتر در معرض خطر کاهش توده استخوانی قرار دارند. چون در زنان توده استخوانی 30-20 درصد نسبت به مردان کمتر است. با این وجود کاهش تدریجی توده استخوانی در ارتباط با سن در هر دو جنس نقش مهمی در شکستگی های لگن در سنین بعدی بر عهده دارد.

 

 آرتروزهای التهابی و پوکی استخوان

      ابتلا به فرمهای التهابی آرتروز مانند آرتریت روماتوئید باعث کاهش توده استخوانی و افزایش خطر ابتلا به پوکی استخوان می گردد. اکثریت افراد مبتلا به آرتروز به خصوص زنان به طور مرتب ورزش نمی کنند و ممکن است تحت درمان با داروهای گلوکورتیکوئیدی قرار بگیرند که این عامل سبب افزایش خطر ابتلا به بیماری پوکی استخوان می شود.

 

 داروهای گلوکوکورتیکوئیدی و پوکی استخوان

گلوکوکورتیکوئیدها ( Cortisone ,Prednisone, dexamethasone ) داروهای ضدالتهابی هستند که برای درمان برخی از انواع آرتروزها ، آسم و سایر بیماریهای التهابی به کار می روند. متاسفانه این داروها سبب کاهش توده استخوانی می شوند که از شایع ترین علل پوکی استخوان مربوط به داروها است . مقدار کاهش توده استخوانی بستگی به دوز دارویی و مدت مصرف آن دارد. گلوکوکورتیکوئیدها از طریق کاهش توده استخوانی و کاهش تشکیل استخوان جدید خطرزا هستند.

همچنین این داروها سبب کاهش جذب کلسیم و سطح استروژن می شوند . اگر شما از این داروها استفاده می کنید درخطر ابتلا به این بیماری قرار دارید. البته این حالت بستگی به این دارد که شما تا چه حد استخوان های خود را قوی کرده باشید. شما باید آزمایش های تعیین چگالی استخوان را بطور مرتب برای تعیین میزان قدرت استخوان و کاهش توده استخوانی انجام دهید. همچنین شما باید از نظر سایر عوامل کاهش توده استخوانی که قابل پیشگیری هستند ارزیابی شوید. در باره راههای پیشگیری با پزشک خود مشورت کنید.

 

 چگونه از پوکی استخوان پیشگیری کنیم ؟

راههای پیشگیری از پوکی استخوان ساختن استخوانهای قوی و جلوگیری از کاهش توده استخوانی است . اگر شما از اول به طور ژنتیکی و هم از نظر شیوه زندگی دارای استخوانهای قوی هستید، احتمالا" کمتر دچار مشکلات مربوط به پوکی استخوان خواهید شد.

همچنین چون عامل ژنتیک را نمی توان تغییر داد می توان با انتخاب شیوه زندگی سالم از پوکی استخوان پیشگیری کرد و یا سرعت آن را کم کرد. قبل از 35 سالگی می توانید از روشهی ذکر شده برای ساختن توده استخوانی بالا برای کمک به کاهش سرعت از دست رفتن توده استخوانی در سنین بعدی استفاده کنیدپاورپوینت درباره پوكی استخوان 25اسلاید چکیده محتوای فایل: پوكی استخوان          فهرست پوكی استخوان چیست ؟ عوامل خطر آرتروزهای التهابی و پوکی استخوان داروهای گلوکوکورتیکوئیدی و پوکی استخوان چگونه از پوکی استخوان پیشگیری کنیم ؟ تشخیص پوكی استخوان درمان پوكی استخوان         استئوپروزیس نوعی بیماری است که باعث کاهش توده استخوانی و شکننده شدن آن می گردد . این مسئله منجر ...
طبقه بندی: دانلود پاورپوینت پزشکی، 
برچسب ها: چگونه از پوکی استخوان پیشگیری کنیم ؟، آرتروزهای التهابی و پوکی استخوان، داروهای گلوکوکورتیکوئیدی و پوکی استخوان، پوكی استخوان چیست؟،
ارسال توسط س ح
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 21 دی 1396

پاورپوینت تاریخچه بیهوشی

13اسلاید

چکیده محتوای فایل:

تاریخچه بیهوشی

Anesthesia

 

آنستزی بر گرفته از واژه یونانی:  به معنای ضد درد
 
بیهوشی در مصر باستان
  استفاده از poppy
   از مشتقات تریاک
    ضد درد
   استفاده به صورت مالشی
 
بیهوشی در قوم آشور
—بستن بالای عضو و ایجاد بی حسی
 
بیهوشی در یونان قدیم
استفاده از Mandragora
استفاده به صورت خوراکی ، استنشاقی و مالشی
ضد درد
خوراندن شراب
 
بیهوشی در چین باستان
—استفاده از cannabis
—مشتقات تنباکو و ضد درد
—استفاده به صورت خوراکی و استنشاقی
—استفاده از حشیش
 

بیهوشی در زمان ناپلئون

—استفاده جراح ارشد ناپلئون (lanney) از سرما برای بی حسی و بی دردی جهت آمپوتاسیون اندام ها در سربازان
 
کشفیات بیهوشی
 
—کشف اکسیژن توسط ژوزف پریستلی در سال 1771
— کشف نیتروس اُکساید N2O)) در سال 1772 توسط پریستلی
—استفاده از کشف فوق به صورت تفننی و سرگرمی
—کشف اثرات ضد دردی نیتروس اکساید در سال 1844 به طور اتفاقی توسط Horace wells  دندانپزشک
—کشف مورفین در سال 1806توسط Serturner
 
انقلاب عظیم در تاریخ بیهوشی
—کشف گاز کلروفرم در سال 1847
— برای اولین بار استفاده از گاز فوق توسط دکتر  John snow
—کسب لقب اولین متخصص بیهوشی برای John snow
—استفاده از کلروفرم جهت زایمان بی درد ملکه ویکتوریا در سال 1853
—مرگ و میر زیاد به دنبال مصرف کلروفرم به علت هپاتوتوکسیک بودن آن
—انجام اعمال جراحی پیشرفته تر به دنبال مصرف کلروفرم


پاورپوینت تاریخچه بیهوشی 13اسلاید چکیده محتوای فایل: تاریخچه بیهوشی Anesthesia   آنستزی بر گرفته از واژه یونانی:  به معنای ضد درد   بیهوشی در مصر باستان   استفاده از poppy    از مشتقات تریاک     ضد درد    استفاده به صورت مالشی   بیهوشی در قوم آشور — بستن بالای عضو و ایجاد بی حسی   بیهوشی در یونان قدیم • استفاده از Mandragora • استفاده به صورت خوراکی ، استنشاقی و مالشی • ضد درد ...

 
طبقه بندی: دانلود پاورپوینت پزشکی، 
برچسب ها: کشفیات بیهوشی، شف گاز کلروفرم در سال 1847، کسب لقب اولین متخصص بیهوشی برای John snow،
ارسال توسط س ح
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 21 دی 1396

1 فایل پاورپوینت | 18 صفحه اسلاید| قابل اجرا در آفیس 2010 و نسخه های جدیدتر|قابل ویرایش و آماده چاپ

بخشی از پاورپوینت

 4فوریه مطابق با 15 بهمن  روز جهانی   سرطان میباشد

در ایران 8 تا 15 بهمن ماه هفته سرطان نام گذاری شده است.

غده پروستات غده‌ ای است که تنها در مردان یافت می‌ شود. این غده در زیر مثانه قرار دارد و مایعی به داخل منی ترشح می‌ کند.

سرطان پروستات نوعی بیماری است که در آن سلولهای بدخیم از بافتهای پروستات نشات می گیرد و به طور نامنظم و فزاینده‌ای تکثیر و منجر به افزایش حجم در هر یک از اجزای سلولی غده پروستات می‌شود.

سرطان پروستات دومین سرطان شایع بعد از سرطان ریه در میان مردان است.
 
سرطان پروستات می‌تواند دارای رشد آهسته بوده و زمانی طولانی تا بروز علائم بالینی آن داشته باشد.
 
در مواردی دیگر تومور به سرعت رشد کرده و تهاجم تومور به بافت‌های دیگر امکانپذیر می شود. در چنین مواردی مدت فاصله زمانی بین شروع بیماری و گسترش دامنه آن بسیار کوتاه است.
 
مابین این دو طیف رشد، تومورهایی وجود دارند که سرعت روند رشد آنها در حد متوسطی است.

سرطان پروستات با نشانه‌های مرتبط با دفع ادرار و یا درد شکم تظاهر می‌کند. این نشانه‌ها با علائم بیماریهای رایجی مانند عفونت و هیتروفی (بزرگی) خوش خیم پروستات مشترک است.


1 فایل پاورپوینت | 18 صفحه اسلاید| قابل اجرا در آفیس 2010 و نسخه های جدیدتر|قابل ویرایش و آماده چاپ بخشی از پاورپوینت  4فوریه مطابق با 15 بهمن  روز جهانی   سرطان میباشد در ایران 8 تا 15 بهمن ماه هفته سرطان نام گذاری شده است. غده پروستات غده‌ ای است که تنها در مردان یافت می‌ شود. این غده در زیر مثانه قرار دارد و مایعی به داخل منی ترشح می‌ کند. سرطان پروستات نوعی بیماری است که در آن سلولهای بدخیم از بافتهای پروستات نشات می گیرد و به طور نامنظم و فزاینده&zwn ...

طبقه بندی: دانلود پاورپوینت پزشکی، 
برچسب ها: روز جهانی سرطان کی است؟، سرطان پروستات دومین سرطان شایع بعد از سرطان ریه، سرطان پروستات با نشانه‌های مرتبط با دفع ادرار و یا درد شکم،
ارسال توسط س ح
دانلود نمایشنامه برای اجرا در مدرسه - دهه ی فجر سال 1396 با فرمت PDF
دانلود 7 نمایشنامه جدید برای دهه فجر 96
دانلود هفت نمایشنامه های جدید(سیاسی،خنده دار،دخترانه و ...) برای ایام الله دهه ی مبارک فجرطبقه بندی: نمایشنامه و تئاتر، 
برچسب ها: نمایش جدید در جشنواره تئاتر فجر، نمایش نامه خوب و کوتاه برای دهه فجر،
ارسال توسط س ح
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
اطلاعیه
درخواست فایل

فروشگاه